Darłówko Atrakcje Turystyczne

Plaża »

Plaża w Darłówku - a w zasadzie dwie - ponieważ brzeg podzielony jest Wieprzą, która uchodząc do morza przecina 20-kilomterowy pas plaży. Plaża to największa atrakcja turystyczna Darłówka. Darłówko Wschodnie to piaszczysta plaża miejscami oddzielona od morza kamieniami. Zachodnia plaża jest piaszczysta (bez kamieni), większa. Turyści mogą korzystać tutaj z wypożyczalni sprzętu wodnego i wodnych atrakcji typu. więcej »

Latarnia morska »

Latarnia Morska w Darłówku położona jest przy ujściu Wieprzy do Bałtyku, tuż przy wejściu do portu. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. Latarnia powstała w XIX stuleciu wraz z budynkiem stacji pilotów. Wieża była wówczas dużo niższa. Kolejne przebudowy doprowadziły do stanu jaki możemy podziwiać dziś. Latarnia morska to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Darłówku. więcej »

 • 76-150 Darłówko, ul. Wschodnia 14
 • 601 273 317

Most rozsuwany »

Most rozsuwany powstał w miejsce poprzedniego - zwodzonego. Most rozsuwany to ciekawa atrakcja - jedyna tego typu konstrukcja na terenie Polski, dlatego warto poświęcić chwilę z wakacyjnego czasu na jego obejrzenie. więcej »

Port »

Port w Darłówku obejmuje 3-kilometrowy odcinek Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Turystów najbardziej zaciekawi port wschodni, skąd wyruszają statki wycieczkowe. Stąd wyruszają w morze wyprawy wędkarskie na kutrach. W Darłówku Zachodnim zaś możemy podziwiać cumujące przy nabrzeżu jachty. więcej »

 • 76-153 Darłowo, ul. Józefa Conrada 27
 • 94 314 51 85

Media i Sztuka - Festiwal w Darłowie »

Interesujący projekt kulturalny i wyjątkowe wydarzenie na mapie letnich imprez organizowanych nad Bałtykiem. więcej »

 • Darłowo

Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych »

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych to ciekawe, cykliczne wydarzenie, które odbywa się od 1999 roku. Dokładnym miejscem zlotu jest „Patelnia” w Darłówku Wschodnim. Entuzjaści pojazdów militarnych mogą oglądać liczne czołgi, transportery, samochody i motocykle wojskowe. więcej »

 • 76-150 Darłówko, ul. Słowiańska 32

Atrakcje dla dzieci »

Atrakcje dla dzieci w Darłówku i okolicy: park linowy, aquaparki: Balticlandia i Jan, wycieczki stylizowanymi statkami, kręgielnie, Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, latarnia morska, Ranczo Mustafa w Bobolinie. więcej »

Aquapark BALTICLANDIA »

Aquapark Balticlandia w Darłówku Zachodnim to zespół basenów z wieloma atrakcjami dla dzieci - zjeżdżalnie, barem, jacuzzi - to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i relaks dla całej rodziny. Aquapark Balticlandia znajduje się na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar. więcej »

 • 76-153 Darłówko Zach., ul. J. Muchy 4
 • 94 314 34 26
 • recepcja@jantar-morze.pl

Aquapark - Park Wodny JAN »

Park Wodny Jan to kompleks basenów z atrakcjami dla dzieci - zjeżdżalnie, jacuzzi, gabinetem odnowy biologicznej, kręgielnią i restauracjami, a także basen z morską wodą. Aquapark funkcjonuje przy hotelu Jan w Darłowie. więcej »

 • 76-150 Darłówko Wsch., ul. Północna 14
 • 94 314 49 10
 • parkwodny@parkwodny.net

Szlaki kajakowe »

Gdzie na kajak w Darłówku? Wieprza i Grabowa to rzekami, które spotykają się wpływając do morza w Darłowie - obie stanowią świetne szlaki kajakowe. Spływy kajakowe to ciekawa atrakcja turystyczna dla aktywnych wczasowiczów. więcej »

Szlaki piesze »

Szlaki piesze w Darłówku. Przez Darłówko przechodzi kilka bardzo ciekawych szlaków, które można pokonać tak pieszo. więcej »

Koszaliński Szlak Nadmorski »

Koszaliński Szlak Nadmorski. Przez gminę Darłowo przebiega odcinek szlaku o długości około 30 kilometrów, łączący Dąbkowice z Bobolinem, Żukowem Morskim i Wiciem. więcej »

Szlak Cystersów »

Szlak Cystersów - Szlak Zabytków Średniowiecznych. Przebieg Szlaku Cystersów w Gminie Darłowo: Bukowo Morskie - Jeżyce - Słowino - Boleszewo - Stary Jarosław - Kowalewice - Barzowice - Cisowo - Darłowo - Bobolin - Dąbki więcej »

Szlak Rezerwatów »

Szlak Rezerwatów - przez Gminę Darłowo przechodzi część szlaku o długości około 15 kilometrów (z ponad 70 km całego szlaku). Na Szlaku Rezerwatów czekają na turystów liczne pomniki przyrody oraz zamki w Darłówku i Kręgu. więcej »

Szlak Wiatraków »

Szlak Wiatraków swój początek bierze na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie i biegnie do miejscowości Wicie. Trasa szlaku obfituje w zabytki sakralne i świeckie, pomniki przyrody, jezioro Kopań oraz najważniejszy obiekt, od którego otrzymał swoją nazwę – największy w Polsce park elektrowni wiatrowych w Cisowie. więcej »

Szlaki rowerowe »

Szlaki rowerowe i wypożyczalnie rowerów. W okolicy Darłowa znajduje się kilka dobrze przygotowanych szlaków rowerowych - pętli. Szlaki rowerowe zostały tak pomyślane, by rowerzysta zataczał okrąg i wracał do miejsca, z którego wyjechał. więcej »

Wycieczki statkami »

Wycieczki statkami stylizowanymi na łodzie Wikingów i starodawne galeony rozpoczynają się we wschodniej części portu rybackiego. Dalsze wypady, na przykład rejs na Duńską wyspę Bornholm, są również dostępne dla turystów. więcej »

 • Darłówko Wschodnie - port
 • +48 795 101 488

Tramwaj wodny »

Tramwaj wodny kursuje po kanale Wieprzy i łączy Darłówko z Darłowem. Taka wyprawa jest doskonała okazją do przyjrzenia się całemu pasowi portu morskiego. więcej »

 • Przystanie: obok mosty rozsuwanego, ul. Wenedów, ul. Krótka

Park Linowy w Darłówku »

Park Linowy Nad Bałtykiem w Darłówku Zachodnim to kilka tras o rożnym stopniu trudności i zjazd tyrolski. To ciekawa atrakcja, która ucieszy zwłaszcza dzieci. więcej »

 • 76-150 Darłówko Wsch., ul. Conrada
 • 533 555 140
 • biuro@nad-baltykiem.com

Wędkarstwo morskie »

Wędkarstwo morskie w Darłówku. Z darłowskiego portu codziennie wypływa kilkanaście kutrów i łódek na połowy ryb morskich, zwłaszcza dorsza. Cena rejsu na kutrze wędkarskim (ok 8 godz.) wynosi 100-150 złotych. więcej »

Winnica przy LEŚNYM DWORKU »

Winnica przy LEŚNYM DWORKU w Darłowie to wyjątkowa atrakcja, nie tylko dla smakoszy wina. więcej »

 • ul. Dębowa 7, Darłowo
 • 606 383 271

Bowling »

Gdzie na kręgle w Darłówku? Tory bowlingowe znajdują się w następujących obiektach: Hotel Jan i Hotel Lidia. Kręgle to ciekawa atrakcja dla dzieci i dorosłych. więcej »

 • Darłówko, ul. Słowiańska 24, ul. Dorszowa 3

Darłowo »

Darłowo to historyczne miasto. Na turystów czeka wiele atrakcji: Zamek Książąt Pomorskich, Brama Kamienna - pozostałość murów obronnych, zabytkowe kościoły, ratusz, Pomnik Rybaka. więcej »

Zamek Ksiażąt Pomorskich »

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie wzniósł Bogusław V w II poł. XIV w. Dziś mieści się tu muzeum, można tu zobaczyć zabytki pomorskiej sztuki ludowej, rzeźby drewniane, ekspozycję sztuki sakralnej. Zamek to również miejsce dla sztuki współczesnych artystów i wydarzeń kulturalnych. więcej »

 • 76-150 Darłowo, ul. Zamkowa 4
 • 94 314 23 51

Brama Kamienna »

Brama Kamienna jest pozostałością murów miejskich - jedyną, która przetrwała. Dawniej w murach miejskich były jeszcze trzy bramy – Nowa, Zamkowa i Wieprzańska. więcej »

 • Darłowo, ul. Powstańców Warszawskich

Kościoły »

Zabytkowe kościoły w Darłowie. W Darłowie zachowały się trzy średniowieczne kościoły: Kościół Mariacki, Kościół św. Jerzego i Kościół św. Gertrudy. więcej »

 • Darłowo ul. Ojca Tynieckiego 18, ul. 1 Maja, ul. Franciszkańska 4

Pomnik Rybaka »

Pomnik Rybaka w Darłowie został postawiony w 1919 roku, ku czci ludzi morza. Pomnik to fontanna, znajduje się w pobliżu Ratusza. Wokół cokołu rozstawione zostały cztery tablice z brązu, które skrótowo przedstawiają dzieje miasta. więcej »

 • 76-150 Darłowo, plac Kościuszki

Festiwale i wydarzenia »

Festiwale i wydarzenia cykliczne w Darłowie i Darłówku: Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, Festiwal Filmów Skandynawskich, Ogólnopolski Bieg Eryka, Festiwal Teatrów Ulicznych, Otwarte Zawody Wędkarskie, Festiwal Latawców. więcej »

Ranczo Mustafa, Bobolin »

Gdzie na konie w Darłówku? W pobliskim Bobolinie znajduje się Ranczo Mustafa. Na najmłodszych czekają kuce, na zaawansowanych jeźdźców poranne i wieczorne przejażdżki brzegiem morza. więcej »

 • Bobolin 2
 • 94 314 86 66

Wizyt: 3 394 228, Dziś: 566, Osób online: 26

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem