Atrakcje Darłówko - Zabytki

Latarnia morska »

Latarnia Morska w Darłówku położona jest przy ujściu Wieprzy do Bałtyku, tuż przy wejściu do portu. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. więcej »

 • ul. Wschodnia 14, Darłówko
 • 601 273 317

Most rozsuwany »

Most rozsuwany powstał w miejsce poprzedniego - zwodzonego. Most rozsuwany to ciekawa atrakcja - jedyna tego typu konstrukcja na terenie Polski, dlatego warto poświęcić chwilę z wakacyjnego czasu na jego obejrzenie. więcej »

Port »

Port w Darłówku obejmuje 3-kilometrowy odcinek Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Turystów najbardziej zaciekawi port wschodni, skąd wyruszają statki wycieczkowe. Stąd wyruszają w morze wyprawy wędkarskie na kutrach. W Darłówku Zachodnim zaś możemy podziwiać cumujące przy nabrzeżu jachty. więcej »

 • ul. Józefa Conrada 27, Darłowo
 • 94 314 51 85

Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych »

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych to ciekawe, cykliczne wydarzenie, które odbywa się od 1999 roku. Dokładnym miejscem zlotu jest „Patelnia” w Darłówku Wschodnim. Entuzjaści pojazdów militarnych mogą oglądać liczne czołgi, transportery, samochody i motocykle wojskowe. więcej »

 • ul. Słowiańska 32, Darłówko

Szlak Cystersów »

Szlak Cystersów - Szlak Zabytków Średniowiecznych. Przebieg Szlaku Cystersów w Gminie Darłowo: Bukowo Morskie - Jeżyce - Słowino - Boleszewo - Stary Jarosław - Kowalewice - Barzowice - Cisowo - Darłowo - Bobolin - Dąbki więcej »

Zamek Ksiażąt Pomorskich »

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie wzniósł Bogusław V w II poł. XIV w. Dziś mieści się tu muzeum, można tu zobaczyć zabytki pomorskiej sztuki ludowej, rzeźby drewniane, ekspozycję sztuki sakralnej. Zamek to również miejsce dla sztuki współczesnych artystów i wydarzeń kulturalnych. więcej »

 • ul. Zamkowa 4, Darłowo
 • 94 314 23 51

Brama Kamienna »

Brama Kamienna jest pozostałością murów miejskich - jedyną, która przetrwała. Dawniej w murach miejskich były jeszcze trzy bramy – Nowa, Zamkowa i Wieprzańska. więcej »

 • ul. Powstańców Warszawskich, Darłowo

Kościoły »

Zabytkowe kościoły w Darłowie. W Darłowie zachowały się trzy średniowieczne kościoły: Kościół Mariacki, Kościół św. Jerzego i Kościół św. Gertrudy. więcej »

 • ul. Ojca Tynieckiego 18, ul. 1 Maja, ul. Franciszkańska 4, Darłowo

Pomnik Rybaka »

Pomnik Rybaka w Darłowie został postawiony w 1919 roku, ku czci ludzi morza. Pomnik to fontanna, znajduje się w pobliżu Ratusza. Wokół cokołu rozstawione zostały cztery tablice z brązu, które skrótowo przedstawiają dzieje miasta. więcej »

 • Plac Kościuszki, Darłowo

Latarnia morska w Jarosławcu »

Latarnia usytuowana jest w odległości 400 metrów od brzegu (w samym centrum miejscowości Jarosławiec), w pobliżu starych zabudowań, pozostałych po poprzedniej, zbyt niskiej latarni. więcej »

Latarnia morska w Gąskach »

Latarnię wybudowano w centrum wsi, u podstaw jej wieży znajduje się dom latarnika, stoiska z pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. więcej »

 • ul. Gąski 41, Sarbinowo
 • 604 803 266

Pomniki przyrody »

Pomniki przyrody w gminie Darłowo Dąb szypułkowy (obwód 450cm) i buk zwyczajny (obwód 220cm) zrośnięte konarami. Lokalizacja: ok. 1km na wsch. od wsi Nowy Kraków. 2 buki zwyczajne (obwód 440cm i 460cm), 2 dęby szypułko... więcej »

Ziemia Darłowska »

Swoisty mikroklimat, 20-kilometrowy odcinek szerokich, piaszczystych plaż, czyste środowisko naturalne oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe powodują, że należy do najatrakcyjniejszych turystycznych regionów nadbałtyckich. więcej »

Darłowo »

Darłowo to historyczne miasto. Na turystów czeka wiele atrakcji: Zamek Książąt Pomorskich, Brama Kamienna - pozostałość murów obronnych, zabytkowe kościoły, ratusz, Pomnik Rybaka. więcej »

Jarosławiec »

Miejscowość ta, położona blisko Słowińskiego Parku Narodowego, pomiędzy Darłowem a Ustką, stanowi doskonałą bazę wypadową na wycieczki po okolicy. więcej »

Historia Darłówka »

Pierwsze wzmianki na temat Darłowa pojawiają sie już w XI wieku, kiedy to na miejscu obecnego miasta istniała osada rybacka, której mieszkańcy trudnili się typowo nadmorskimi zajęciami – rybołówstwem, żeglarstwem czy tkactwem. więcej »

Wizyt: 3 644 837, Dziś: 1 131, Osób online: 16

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem