Atrakcje Darłówko - Zabytki

Latarnia morska »

Latarnia Morska w Darłówku położona jest przy ujściu Wieprzy do Bałtyku, tuż przy wejściu do portu. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. Latarnia powstała w XIX stuleciu wraz z budynkiem stacji pilotów. Wieża była wówczas dużo niższa. Kolejne przebudowy doprowadziły do stanu jaki możemy podziwiać dziś. Latarnia morska to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Darłówku. więcej »

  • 76-150 Darłówko, ul. Wschodnia 14
  • 601 273 317

Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych »

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych to ciekawe, cykliczne wydarzenie, które odbywa się od 1999 roku. Dokładnym miejscem zlotu jest „Patelnia” w Darłówku Wschodnim. Entuzjaści pojazdów militarnych mogą oglądać liczne czołgi, transportery, samochody i motocykle wojskowe. więcej »

  • 76-150 Darłówko, ul. Słowiańska 32

Szlak Cystersów »

Szlak Cystersów - Szlak Zabytków Średniowiecznych. Przebieg Szlaku Cystersów w Gminie Darłowo: Bukowo Morskie - Jeżyce - Słowino - Boleszewo - Stary Jarosław - Kowalewice - Barzowice - Cisowo - Darłowo - Bobolin - Dąbki więcej »

Zamek Ksiażąt Pomorskich »

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie wzniósł Bogusław V w II poł. XIV w. Dziś mieści się tu muzeum, można tu zobaczyć zabytki pomorskiej sztuki ludowej, rzeźby drewniane, ekspozycję sztuki sakralnej. Zamek to również miejsce dla sztuki współczesnych artystów i wydarzeń kulturalnych. więcej »

  • 76-150 Darłowo, ul. Zamkowa 4
  • 94 314 23 51

Brama Kamienna »

Brama Kamienna jest pozostałością murów miejskich - jedyną, która przetrwała. Dawniej w murach miejskich były jeszcze trzy bramy – Nowa, Zamkowa i Wieprzańska. więcej »

  • Darłowo, ul. Powstańców Warszawskich

Kościoły »

Zabytkowe kościoły w Darłowie. W Darłowie zachowały się trzy średniowieczne kościoły: Kościół Mariacki, Kościół św. Jerzego i Kościół św. Gertrudy. więcej »

  • Darłowo ul. Ojca Tynieckiego 18, ul. 1 Maja, ul. Franciszkańska 4

Pomnik Rybaka »

Pomnik Rybaka w Darłowie został postawiony w 1919 roku, ku czci ludzi morza. Pomnik to fontanna, znajduje się w pobliżu Ratusza. Wokół cokołu rozstawione zostały cztery tablice z brązu, które skrótowo przedstawiają dzieje miasta. więcej »

  • 76-150 Darłowo, plac Kościuszki

Latarnia morska w Jarosławcu »

Latarnia usytuowana jest w odległości 400 metrów od brzegu (w samym centrum miejscowości Jarosławiec), w pobliżu starych zabudowań, pozostałych po poprzedniej, zbyt niskiej latarni. więcej »

Latarnia morska w Gąskach »

Latarnię wybudowano w centrum wsi, u podstaw jej wieży znajduje się dom latarnika, stoiska z pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. więcej »

Pomniki przyrody »

Pomniki przyrody w gminie Darłowo Dąb szypułkowy (obwód 450cm) i buk zwyczajny (obwód 220cm) zrośnięte konarami. Lokalizacja: ok. 1km na wsch. od wsi Nowy Kraków. 2 buki zwyczajne (obwód 440cm i 460cm), 2 dęby szypułko... więcej »

Ziemia Darłowska »

Swoisty mikroklimat, 20-kilometrowy odcinek szerokich, piaszczystych plaż, czyste środowisko naturalne oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe powodują, że należy do najatrakcyjniejszych turystycznych regionów nadbałtyckich. więcej »

Wizyt: 3 513 252, Dziś: 640, Osób online: 5

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem