Szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe i wypożyczalnie rowerów

W okolicy Darłowa znajduje się kilka dobrze przygotowanych szlaków rowerowych. Możemy wybierać spośród czterech specjalnie przygotowanych pętli rowerowych oraz całej masy dróg, ścieżek i leśnych duktów.

Wszystkie trasy rowerowe zostały tak pomyślane, by rowerzysta zataczał okrąg i wracał do miejsca, z którego wyjechał.

Wypożyczalnie rowerów:

 • Sklep Rowerowy Bike ul. Pocztowa 24
 • Hotel Lidia ul. Dorszowa 3
 • O.W. Róża Wiatrów ul. J. Muchy 2
 • O.W. Nord ul. Plażowa 4

Mała Pętla (7 km)

Darłówko Zachodnie ul. Zwycięstwa – Darłowo – ul. Morska – ul. Conrada – Darłówko Wschodnie. Pierwszy szlak, zwany Małą Pętlą ma jedynie 7 kilometrów, więc jest doskonały na rozgrzewkę. Obejmuje trasę od Darłówka Zachodniego przez Darłowo do Darłówka Wschodniego. W Darłowie można nieco zboczyć z trasy by zwiedzić starówkę.

Pozostałe szlaki rowerowe nawiązują do szlaków pieszych – Wiatrakowego (39 km długości), Nadmorskiego (37 km) i Cystersów (23).

Pętla Szlakiem Cystersów (23 km) 

Darłowo - BobolinDąbki („Regionalna Izba Tradycji – Pamięć Pokoleń” ul. Wczasowa 10, Bogumiła i Jan Górscy tel. 94 314 86 03) – Bukowo Morskie (Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z XIII/XIV wieku, styl gotycki) – Pęciszewko – Rusko – Darłowo.
Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, zabytki budownictwa wiejskiego. Pełny opis całego szlaku dostępny pod adresem: www.ugdarlowo.pl

Duża Pętla Nadmorska (37km)

Darłówko Wsch. (ul. Słowiańska) – WicieJarosławiecRusinowo – Barzowice – Drozdowo – Darłowo.
Malownicza trasa wiedzie nową drogą tuż za wydmą, na wale przeciwpowodziowym zaczynającą się od tzw. Patelni w Darłówku Wschodnim. Następnie biegnie w lasku nadmorskim, dalej przez mierzeję między morzem a jeziorem Kopań. Przejeżdża się również przez przekop – połączenie jeziora z morzem. Z drogi doskonale widać morze, wiatraki oraz jezioro. Szlak na odcinku z Darłówka Wsch. do Jarosławca jest zamknięty dla ruchu samochodowego, więc można się w czasie przejażdżki rowerowej rozkoszować wspaniałymi widokami, czystym powietrzem, niezmąconą ciszą, a biwak zorganizować na „dzikiej” plaży.

Duża Pętla Wiatrakowa (39km)

Darłowo – Cisowo – Drozdowo – Sulimice – Kowalewice – Stary Jarosław – Krupy – Darłowo.
Rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich, biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań. Na trasie liczne zabytki, widoki na panoramę nadmorską, pierwszy w Polsce park elektrowni wiatrowych powstały w 1999 roku. Znajdując się na szlaku warto wstąpić do kościoła w stylu gotyckim w Cisowie z 1321 roku. We wnętrzu można zobaczyć renesansowe ławy i chór, barokową ambonę i ołtarz główny oraz kropielnicę z XIV wieku.


Źródło tekstu: folder „ABC aktywnego wypoczynku – Darłowo aktywnie” dostępny na oficjalnej stronie miasta www.darłowo.pl

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Rowerem po DarłówkuAutor: Romek
  Może ktoś posiada mapki tych szlaków i chętnie się nimi podzieli.
  Pozdrawiam...
  Może ktoś posiada mapki tych szlaków i chętnie się nimi podzieli.
  Pozdrawiam
 • mapkiAutor: Robert
  Szkoda, że brakuje załączonych mapek oraz więcej informacji na ten temat....
  Szkoda, że brakuje załączonych mapek oraz więcej informacji na ten temat.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
strony: 1 2 z 2

Wizyt: 3 239 690, Dziś: 838, Osób online: 9

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem