Szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe i wypożyczalnie rowerów

W okolicy Darłowa znajduje się kilka dobrze przygotowanych szlaków rowerowych. Możemy wybierać spośród czterech specjalnie przygotowanych pętli rowerowych oraz całej masy dróg, ścieżek i leśnych duktów.

Wszystkie trasy rowerowe zostały tak pomyślane, by rowerzysta zataczał okrąg i wracał do miejsca, z którego wyjechał.

Wypożyczalnie rowerów:

 • Sklep Rowerowy Bike ul. Pocztowa 24
 • Hotel Lidia ul. Dorszowa 3
 • O.W. Róża Wiatrów ul. J. Muchy 2
 • O.W. Nord ul. Plażowa 4

Mała Pętla (7 km)

Darłówko Zachodnie ul. Zwycięstwa – Darłowo – ul. Morska – ul. Conrada – Darłówko Wschodnie. Pierwszy szlak, zwany Małą Pętlą ma jedynie 7 kilometrów, więc jest doskonały na rozgrzewkę. Obejmuje trasę od Darłówka Zachodniego przez Darłowo do Darłówka Wschodniego. W Darłowie można nieco zboczyć z trasy by zwiedzić starówkę.

Pozostałe szlaki rowerowe nawiązują do szlaków pieszych – Wiatrakowego (39 km długości), Nadmorskiego (37 km) i Cystersów (23).

Pętla Szlakiem Cystersów (23 km) 

Darłowo - BobolinDąbki („Regionalna Izba Tradycji – Pamięć Pokoleń” ul. Wczasowa 10, Bogumiła i Jan Górscy tel. 94 314 86 03) – Bukowo Morskie (Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z XIII/XIV wieku, styl gotycki) – Pęciszewko – Rusko – Darłowo.
Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, zabytki budownictwa wiejskiego. Pełny opis całego szlaku dostępny pod adresem: www.ugdarlowo.pl

Duża Pętla Nadmorska (37km)

Darłówko Wsch. (ul. Słowiańska) – WicieJarosławiecRusinowo – Barzowice – Drozdowo – Darłowo.
Malownicza trasa wiedzie nową drogą tuż za wydmą, na wale przeciwpowodziowym zaczynającą się od tzw. Patelni w Darłówku Wschodnim. Następnie biegnie w lasku nadmorskim, dalej przez mierzeję między morzem a jeziorem Kopań. Przejeżdża się również przez przekop – połączenie jeziora z morzem. Z drogi doskonale widać morze, wiatraki oraz jezioro. Szlak na odcinku z Darłówka Wsch. do Jarosławca jest zamknięty dla ruchu samochodowego, więc można się w czasie przejażdżki rowerowej rozkoszować wspaniałymi widokami, czystym powietrzem, niezmąconą ciszą, a biwak zorganizować na „dzikiej” plaży.

Duża Pętla Wiatrakowa (39km)

Darłowo – Cisowo – Drozdowo – Sulimice – Kowalewice – Stary Jarosław – Krupy – Darłowo.
Rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich, biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań. Na trasie liczne zabytki, widoki na panoramę nadmorską, pierwszy w Polsce park elektrowni wiatrowych powstały w 1999 roku. Znajdując się na szlaku warto wstąpić do kościoła w stylu gotyckim w Cisowie z 1321 roku. We wnętrzu można zobaczyć renesansowe ławy i chór, barokową ambonę i ołtarz główny oraz kropielnicę z XIV wieku.


Źródło tekstu: folder „ABC aktywnego wypoczynku – Darłowo aktywnie” dostępny na oficjalnej stronie miasta www.darłowo.pl

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Dąbkowice-ŁazyAutor: gość
  Kiedy w końcu ktoś pomyśli o przedłużeniu drogi (dla rowerów) z Dąbek do Łaz przez Dąbkowice.Wszystk...
  Kiedy w końcu ktoś pomyśli o przedłużeniu drogi (dla rowerów) z Dąbek do Łaz przez Dąbkowice.Wszystkie trzy miejscowości na tym skorzystają
 • mapkiAutor: Asia
  Bez mapek informacja jest bezużyteczna, szkoda......
  Bez mapek informacja jest bezużyteczna, szkoda...
 • Szlaki roweroweAutor: Andrzej
  Gdzie można zdobyć mapkę tras rowerowych okolic Darłowa...
  Gdzie można zdobyć mapkę tras rowerowych okolic Darłowa
 • mapki??Autor: Julia
  popieram przedmówców! Wrzućcie jakies mapki!! Czy ktos w ogóle administruje ta strona i widzi te naw...
  popieram przedmówców! Wrzućcie jakies mapki!! Czy ktos w ogóle administruje ta strona i widzi te nawoływania.. watpie szczerze...
 • mapki? gdzie je zdobyć?Autor: romi
  proszę o info gdzie mozna znaleźć mapki w/w szlaków...
  proszę o info gdzie mozna znaleźć mapki w/w szlaków
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
strony: 1 2 z 2

Wizyt: 3 238 513, Dziś: 1 341, Osób online: 15

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem