Festiwale i wydarzenia

Festiwale i wydarzenia cykliczne

Zarówno w Darłowie i w nadmorskim Darłówku odbywa się wiele festiwali, zlotów czy innych wydarzeń. Tutaj przedstawiamy te, które odbywaja sie cyklicznie. Po dokładny harmonogram zapraszamy --> TUTAJ <--

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych to znany na całą Polskę cykliczny festiwal, na którym zjawiają się wszyscy miłośnicy historycznych samochodów wojskowych z Polski oraz z zagranicy. Jest to niebywała okazja, by zapoznać się z dokonaniami techniki w zakresie militarnych pojazdów oraz spędzić miło czas z rodziną. Imprezie towarzysza zazwyczaj wydarzenia dodatkowe, takie jak projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej.

Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich

Latem Darłowo jest odwiedzane przez miłośników kina. Od 2001 roku odbywa się tutaj cykliczna impreza prezentująca dokonania artystów filmowych z krajów nadbałtyckich. Publiczność z całej Polski może obejrzeć znane i cenione filmy reżyserów o ugruntowanej pozycji, jak i niszowe produkcje, które do Polski zazwyczaj nie docierają. Organizatorzy, starając się otworzyć festiwal dla szerszej publiczności, przygotowują, prócz studyjnych pokazów w kinie Bajka, również plenerowe projekcje w pobliżu Latarni Morskiej.

Międzynarodowy Festiwal Latawców w Darłowie

Ten ważny w Darłowie festiwal przyciąga masę turystów każdego roku. W ramach festiwalu, który odbywa się, ma się rozumieć, na świeżym powietrzu, odbywają się zawody i pokazy akrobacji różnych rodzajów latawców. Zawodowcy z całego świata ścierają się ze sobą, podczas ochów i achów zachwyconej publiczności.

Darłowski Festiwal Teatrów Ulicznych

Festiwal Teatrów Ulicznych w Darłowie przyciąga każdego roku wielbicieli tego typu imprez w wielkich ilościach. Festiwal rozpoczyna pochód aktorów ulicami miasta, kolejno w programie znajdują się przedstawienia dla dzieci i dorosłych, warsztaty i dyskusje, pokazy ogniowe, spektakle taneczne, a na zakończenie odbywa się pokaz pirotechniczny.

Ogólnopolski Bieg Eryka

Bieg Eryka jest formą propagowania zdrowego trybu życia i przypomnienia postaci Eryka I, który swymi działaniami przyczynił się do rozwoju Darłowa. Bieg odbywa się zazwyczaj w lipcu i obejmuje trasę biegnącą po plaży i ulicami miasta (około 16 kilometrów).

Finaliści biegu otrzymują pamiątkowe medale, a uczestnicy, którym uda się zając jedno z trzech pierwszych miejsc zdobywają ciekawe nagrody rzeczowe.

Ogólnopolskie Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Królewskiego Miasta Darłowa "Darłowski Dorsz"

Darłowo z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu, jako mekka wędkarzy. Wspaniałe łowiska i sprzyjające działania miasta sprawiają, że do Darłowa przybywa coraz więcej zadowolonych miłośników wędkarstwa. Każdego roku zapaleni wędkarze mają szansę zmierzyć się z przeciwnikami podczas Zawodów Wędkarskich i na pełnym morzu złowić największą ilość dorszy. Swoje miejsca w historii zawodów otrzymują także ci, którzy złowią największe okazy.

Ostastnia aktualizacja - marzec 2016r.

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Terminy są podane po prawej stronieAutor: Paulina
  Przecież po prawej stronie pisze Kalendarz imprez Darłowo 2014 - TUTAJ tam wszystko jest napisane, ...
  Przecież po prawej stronie pisze Kalendarz imprez Darłowo 2014 - TUTAJ tam wszystko jest napisane, wystarczy czytać:)
 • KiedyAutor: Jan Onufry
  Zgadzam się z MIKĄ. Terminy to podstawa planowania wyjazdów. Może uda mi się ustalić je w Informacji...
  Zgadzam się z MIKĄ. Terminy to podstawa planowania wyjazdów. Może uda mi się ustalić je w Informacji Turystycznej. Było by prościej gdyby były podane przy opisach.
 • brak informacjiAutor: MIKA
  witam, świetnie że tyle się dzieje tylko dlaczego brak podstawowej informacji KIEDY?? jeśli chcecie ...
  witam, świetnie że tyle się dzieje tylko dlaczego brak podstawowej informacji KIEDY?? jeśli chcecie kogoś zachęcać to trzeba podawać również terminy wydarzeń
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 3 236 313, Dziś: 848, Osób online: 17

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem