Darłowo

Darłowo Atrakcje Turystyczne

  • Najbardziej znaną atrakcją w Darłowie i jednocześnie wspaniałym zabytkiem jest Zamek Książąt Pomorskich. Wybudowano go w drugiej połowie XIV wieku. Zamek był budowany aż przez 20 lat, a w kolejnych latach i wiekach rozbudowywany przez następujących po sobie właścicieli. Pierwotna bryła zamku (na planie kwadratu, z wysoką na 23-metry wieżą obronną) z czasem została wzbogacona o boczne skrzydła. W zamku obecnie mieści się muzeum.
  • Sredniowieczna Brama Kamienna - została wybudowana w XIV wieku, to pozostałość obronnych murów miejskich. Zabytek ten znajduje się przy ul. Powstańców Warszawskich.
  • Średniowieczne kościoły w Darłowie. Są to: Kościół Mariacki, Kościół św. Gertrudy i Kościół św. Jerzego. W Kościele Mariackim znajdują się sarkofagi władców, m.in. Eryka I. Przed wiekami w kościele Św. Jerzego mieścił się szpital dla biednych i trędowatych. Kościół św. Gertrudy to zwarta, zbudowana na planie sześciokąta budowla, przykryta 12-spadowym namiotowym dachem pokrytym gontem. 
  • Wybudowany w 1919r, na Placu Kościuszki, nieopodal Ratusza Pomnik Rybaka, będący jednocześnie fontanną. Pomnik wybudowany został dla upamiętnienia ludzi morza. Wokół cokołu znajdują się cztery tablice z brązu, przedstawiające dzieje miasta. Obejrzawszy pomnik warto zwrócić uwagę na Ratusz Miejski z renesansowym portalem nad drzwiami wejściowymi.
  • Tramwaj wodny - wodne połączenie Darłowa z Darłówkiem kanałem Wieprzy. Zapraszają tramwaje Księżna Zofia, Tristan i Izolda.

Ostatnia aktualizacvja - marzec 2016r.

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 3 237 352, Dziś: 180, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem