Wicie

Wicie

Wicie - to ściśle mówiąc maleńka wioska letniego odpoczynku na polskim wybrzeżu. Według danych statystycznych, w Wiciu na stałe mieszka mniej niż stu mieszkańców.

Wicie położone jest nad morzem, ale dodatkowo na południu wsi położone jest przybrzeżne jezioro Kopań. Na jeziorze dozwolone jest łowienie ryb, można, uprawiać sporty wodne - rozmaite odmiany mające w nazwie surfing, żeglarstwo lub pływać kajakiem. Pobliże jeziora to także odpowiednie miejsce do spacerów i eskapad rowerowych. Toteż, dla wczasowiczów wybierających aktywny wypoczynek, a równocześnie ceniących sobie ciszę i  spokój,

Wicie to świetne położenie na urlop czy wakacje. Teren wsi Wicie i sąsiedztwa to część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – obszaru chronionego.

Brzeg morza w Wiciu jest przeważnie piaszczysty, czasem z drobnymi kamykami, na dodatek jest on dosyć odludny. Od wioski rozdziela ją pasmo wydm porośnięte typową wydmową roślinnością - lasem z hegemonią sosny, znajdziemy także sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.

Choć miejscowość jest maleńka i nie ma w niej wielu sklepów, barów, stoisk z lodami i hamburgerami oraz wielu nadmorskich atrakcji, to nie brak ich w sąsiednich: Jarosławcu (około 6 km) i Darłowie (około 10 km).

Wicie domki letniskowe, często z infrastrukturą dla dzieci, to główna oferta noclegowa miejscowości, ale dla ceniących sobie komfort pojawiają się propozycje oferujące apartamenty.

Ostatnia aktualizacja - marzec 2016r.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 3 478 003, Dziś: 1 729, Osób online: 20

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem