Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Darłówku - a w zasadzie dwie - ponieważ brzeg podzielony jest Wieprzą, która uchodząc do morza przecina 20-kilomterowy pas plaży. Plaża to największa atrakcja turystyczna Darłówka. Darłówko Wschodnie to piaszczysta plaża miejscami oddzielona od morza kamieniami. Zachodnia plaża jest piaszczysta (bez kamieni), większa. Turyści mogą korzystać tutaj z wypożyczalni sprzętu wodnego i wodnych atrakcji typu. więcej »

Darłówko

Latarnia morska

Latarnia Morska w Darłówku położona jest przy ujściu Wieprzy do Bałtyku, tuż przy wejściu do portu. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. więcej »

ul. Wschodnia 14, Darłówko

Most rozsuwany

Most rozsuwany powstał w miejsce poprzedniego - zwodzonego. Most rozsuwany to ciekawa atrakcja - jedyna tego typu konstrukcja na terenie Polski, dlatego warto poświęcić chwilę z wakacyjnego czasu na jego obejrzenie. więcej »

Port

Port w Darłówku obejmuje 3-kilometrowy odcinek Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Turystów najbardziej zaciekawi port wschodni, skąd wyruszają statki wycieczkowe. Stąd wyruszają w morze wyprawy wędkarskie na kutrach. W Darłówku Zachodnim zaś możemy podziwiać cumujące przy nabrzeżu jachty. więcej »

ul. Józefa Conrada 27, Darłowo

Aquapark BALTICLANDIA

Aquapark Balticlandia w Darłówku Zachodnim to zespół basenów z wieloma atrakcjami dla dzieci - zjeżdżalnie, barem, jacuzzi - to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i relaks dla całej rodziny. Aquapark Balticlandia znajduje się na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar. więcej »

ul. J. Muchy 4, Darłówko Zach.

Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych to ciekawe, cykliczne wydarzenie, które odbywa się od 1999 roku. Dokładnym miejscem zlotu jest "Patelnia" w Darłówku Wschodnim. Entuzjaści pojazdów militarnych mogą oglądać liczne czołgi, transportery, samochody i motocykle wojskowe. więcej »

ul. Słowiańska 32, Darłówko

Aquapark - Park Wodny JAN

Park Wodny Jan to kompleks basenów z atrakcjami dla dzieci - zjeżdżalnie, jacuzzi, gabinetem odnowy biologicznej, kręgielnią i restauracjami, a także basen z morską wodą. Aquapark funkcjonuje przy hotelu Jan w Darłowie. więcej »

ul. Północna 14, Darłówko Wsch.

Szlaki kajakowe

Gdzie na kajak w Darłówku? Wieprza i Grabowa to rzekami, które spotykają się wpływając do morza w Darłowie - obie stanowią świetne szlaki kajakowe. Spływy kajakowe to ciekawa atrakcja turystyczna dla aktywnych wczasowiczów. więcej »

Szlaki piesze

Szlaki piesze w Darłówku. Przez Darłówko przechodzi kilka bardzo ciekawych szlaków, które można pokonać tak pieszo. więcej »

Koszaliński Szlak Nadmorski

Koszaliński Szlak Nadmorski. Przez gminę Darłowo przebiega odcinek szlaku o długości około 30 kilometrów, łączący Dąbkowice z Bobolinem, Żukowem Morskim i Wiciem. więcej »

Szlak Cystersów

Szlak Cystersów - Szlak Zabytków Średniowiecznych. Przebieg Szlaku Cystersów w Gminie Darłowo: Bukowo Morskie - Jeżyce - Słowino - Boleszewo - Stary Jarosław - Kowalewice - Barzowice - Cisowo - Darłowo - Bobolin - Dąbki więcej »

Szlak Rezerwatów

Szlak Rezerwatów - przez Gminę Darłowo przechodzi część szlaku o długości około 15 kilometrów (z ponad 70 km całego szlaku). Na Szlaku Rezerwatów czekają na turystów liczne pomniki przyrody oraz zamki w Darłówku i Kręgu. więcej »

Szlak Wiatraków

Szlak Wiatraków swój początek bierze na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie i biegnie do miejscowości Wicie. Trasa szlaku obfituje w zabytki sakralne i świeckie, pomniki przyrody, jezioro Kopań oraz najważniejszy obiekt, od którego otrzymał swoją nazwę - największy w Polsce park elektrowni wiatrowych w Cisowie. więcej »

Szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe i wypożyczalnie rowerów. W okolicy Darłowa znajduje się kilka dobrze przygotowanych szlaków rowerowych - pętli. Szlaki rowerowe zostały tak pomyślane, by rowerzysta zataczał okrąg i wracał do miejsca, z którego wyjechał. więcej »

Wycieczki statkami

Wycieczki statkami stylizowanymi na łodzie Wikingów i starodawne galeony rozpoczynają się we wschodniej części portu rybackiego. Dalsze wypady, na przykład rejs na Duńską wyspę Bornholm, są również dostępne dla turystów. więcej »

Darłówko Wschodnie - port

Tramwaj wodny

Tramwaj wodny kursuje po kanale Wieprzy i łączy Darłówko z Darłowem. Taka wyprawa jest doskonała okazją do przyjrzenia się całemu pasowi portu morskiego. więcej »

Przystanie: obok mosty rozsuwanego, ul. Wenedów, ul. Krótka

Park Linowy w Darłówku

Park Linowy Nad Bałtykiem w Darłówku Zachodnim to kilka tras o rożnym stopniu trudności i zjazd tyrolski. To ciekawa atrakcja, która ucieszy zwłaszcza dzieci. więcej »

ul. Conrada, Darłówko Wsch

Wędkarstwo morskie

Wędkarstwo morskie w Darłówku. Z darłowskiego portu codziennie wypływa kilkanaście kutrów i łódek na połowy ryb morskich, zwłaszcza dorsza. Cena rejsu na kutrze wędkarskim (ok 8 godz.) wynosi 100-150 złotych. więcej »

Winnica przy LEŚNYM DWORKU

Winnica przy LEŚNYM DWORKU w Darłowie to wyjątkowa atrakcja, nie tylko dla smakoszy wina. więcej »

ul. Dębowa 7, Darłowo

Bowling

Gdzie na kręgle w Darłówku? Tory bowlingowe znajdują się w następujących obiektach: Hotel Jan i Hotel Lidia. Kręgle to ciekawa atrakcja dla dzieci i dorosłych. więcej »

ul. Dorszowa 3, Darłówko

Zamek Ksiażąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie wzniósł Bogusław V w II poł. XIV w. Dziś mieści się tu muzeum, można tu zobaczyć zabytki pomorskiej sztuki ludowej, rzeźby drewniane, ekspozycję sztuki sakralnej. Zamek to również miejsce dla sztuki współczesnych artystów i wydarzeń kulturalnych. więcej »

ul. Zamkowa 4, Darłowo

Brama Kamienna

Brama Kamienna jest pozostałością murów miejskich - jedyną, która przetrwała. Dawniej w murach miejskich były jeszcze trzy bramy - Nowa, Zamkowa i Wieprzańska. więcej »

ul. Powstańców Warszawskich, Darłowo

Kościoły

Zabytkowe kościoły w Darłowie. W Darłowie zachowały się trzy średniowieczne kościoły: Kościół Mariacki, Kościół św. Jerzego i Kościół św. Gertrudy. więcej »

ul. Ojca Tynieckiego 18, ul. 1 Maja, ul. Franciszkańska 4, Darłowo

Jarosławiec

Miejscowość ta, położona blisko Słowińskiego Parku Narodowego, pomiędzy Darłowem a Ustką, stanowi doskonałą bazę wypadową na wycieczki po okolicy. więcej »

Latarnia morska w Jarosławcu

Latarnia usytuowana jest w odległości 400 metrów od brzegu (w samym centrum miejscowości Jarosławiec), w pobliżu starych zabudowań, pozostałych po poprzedniej, zbyt niskiej latarni. więcej »

ul. Szkolna 1, Jarosławiec

Latarnia morska w Gąskach

Latarnię wybudowano w centrum wsi, u podstaw jej wieży znajduje się dom latarnika, stoiska z pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. więcej »

Pomnik Rybaka

Pomnik Rybaka w Darłowie został postawiony w 1919 roku, ku czci ludzi morza. Pomnik to fontanna, znajduje się w pobliżu Ratusza. Wokół cokołu rozstawione zostały cztery tablice z brązu, które skrótowo przedstawiają dzieje miasta. więcej »

Plac Kościuszki, Darłowo

Ranczo Mustafa

Gdzie na konie w Darłówku? W pobliskim Bobolinie znajduje się Ranczo Mustafa. Na najmłodszych czekają kuce, na zaawansowanych jeźdźców poranne i wieczorne przejażdżki brzegiem morza. więcej »

Bobolin 2

Dąbki

Wspaniały mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem oraz bogatym w jod morskie powietrze, rozległe obszary leśne i brak przemysłu gwarantują zdrowy wypoczynek. więcej »

Wicie

To ściśle mówiąc maleńka wioska letniego odpoczynku na polskim wybrzeżu. Według danych statystycznych, w Wiciu na stałe mieszka mniej niż stu mieszkańców. więcej »

Jezioro Kopań

Jezioro Kopań to przybrzeżne jezioro, leżące wzdłuż linii brzegowej Bałtyku między Darłówkiem a Wiciem i Jarosławcem. W jeziorze żyje wiele gatunków ryb, stąd jego popularność wśród wędkarzy. więcej »

Jezioro Bukowo

Jezioro Bukowo położone na zachód od Darłowa i Dąbek jest również dawną zatoką morską, która została odcięta od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. więcej »

Darłowo

Darłowo to historyczne miasto. Na turystów czeka wiele atrakcji: Zamek Książąt Pomorskich, Brama Kamienna - pozostałość murów obronnych, zabytkowe kościoły, ratusz, Pomnik Rybaka. więcej »

Historia Darłówka

Pierwsze wzmianki na temat Darłowa pojawiają sie już w XI wieku, kiedy to na miejscu obecnego miasta istniała osada rybacka, której mieszkańcy trudnili się typowo nadmorskimi zajęciami - rybołówstwem, żeglarstwem czy tkactwem. więcej »