Atrakcje Turystyczne

Latarnia morska

Latarnia Morska w Darłówku położona jest przy ujściu Wieprzy do Bałtyku, tuż przy wejściu do portu. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. więcej »

ul. Wschodnia 14, Darłówko

Most rozsuwany

Most rozsuwany powstał w miejsce poprzedniego - zwodzonego. Most rozsuwany to ciekawa atrakcja - jedyna tego typu konstrukcja na terenie Polski, dlatego warto poświęcić chwilę z wakacyjnego czasu na jego obejrzenie. więcej »

Port

Port w Darłówku obejmuje 3-kilometrowy odcinek Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Turystów najbardziej zaciekawi port wschodni, skąd wyruszają statki wycieczkowe. Stąd wyruszają w morze wyprawy wędkarskie na kutrach. W Darłówku Zachodnim zaś możemy podziwiać cumujące przy nabrzeżu jachty. więcej »

ul. Józefa Conrada 27, Darłowo

Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych to ciekawe, cykliczne wydarzenie, które odbywa się od 1999 roku. Dokładnym miejscem zlotu jest "Patelnia" w Darłówku Wschodnim. Entuzjaści pojazdów militarnych mogą oglądać liczne czołgi, transportery, samochody i motocykle wojskowe. więcej »

ul. Słowiańska 32, Darłówko

Szlak Cystersów

Szlak Cystersów - Szlak Zabytków Średniowiecznych. Przebieg Szlaku Cystersów w Gminie Darłowo: Bukowo Morskie - Jeżyce - Słowino - Boleszewo - Stary Jarosław - Kowalewice - Barzowice - Cisowo - Darłowo - Bobolin - Dąbki więcej »

Zamek Ksiażąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie wzniósł Bogusław V w II poł. XIV w. Dziś mieści się tu muzeum, można tu zobaczyć zabytki pomorskiej sztuki ludowej, rzeźby drewniane, ekspozycję sztuki sakralnej. Zamek to również miejsce dla sztuki współczesnych artystów i wydarzeń kulturalnych. więcej »

ul. Zamkowa 4, Darłowo

Brama Kamienna

Brama Kamienna jest pozostałością murów miejskich - jedyną, która przetrwała. Dawniej w murach miejskich były jeszcze trzy bramy - Nowa, Zamkowa i Wieprzańska. więcej »

ul. Powstańców Warszawskich, Darłowo

Kościoły

Zabytkowe kościoły w Darłowie. W Darłowie zachowały się trzy średniowieczne kościoły: Kościół Mariacki, Kościół św. Jerzego i Kościół św. Gertrudy. więcej »

ul. Ojca Tynieckiego 18, ul. 1 Maja, ul. Franciszkańska 4, Darłowo

Pomnik Rybaka

Pomnik Rybaka w Darłowie został postawiony w 1919 roku, ku czci ludzi morza. Pomnik to fontanna, znajduje się w pobliżu Ratusza. Wokół cokołu rozstawione zostały cztery tablice z brązu, które skrótowo przedstawiają dzieje miasta. więcej »

Plac Kościuszki, Darłowo

Latarnia morska w Jarosławcu

Latarnia usytuowana jest w odległości 400 metrów od brzegu (w samym centrum miejscowości Jarosławiec), w pobliżu starych zabudowań, pozostałych po poprzedniej, zbyt niskiej latarni. więcej »

ul. Szkolna 1, Jarosławiec

Latarnia morska w Gąskach

Latarnię wybudowano w centrum wsi, u podstaw jej wieży znajduje się dom latarnika, stoiska z pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. więcej »

Darłowo

Darłowo to historyczne miasto. Na turystów czeka wiele atrakcji: Zamek Książąt Pomorskich, Brama Kamienna - pozostałość murów obronnych, zabytkowe kościoły, ratusz, Pomnik Rybaka. więcej »

Jarosławiec

Miejscowość ta, położona blisko Słowińskiego Parku Narodowego, pomiędzy Darłowem a Ustką, stanowi doskonałą bazę wypadową na wycieczki po okolicy. więcej »

Historia Darłówka

Pierwsze wzmianki na temat Darłowa pojawiają sie już w XI wieku, kiedy to na miejscu obecnego miasta istniała osada rybacka, której mieszkańcy trudnili się typowo nadmorskimi zajęciami - rybołówstwem, żeglarstwem czy tkactwem. więcej »