Szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe i wypożyczalnie rowerów

W okolicy  Darłowa znajduje się kilka dobrze przygotowanych szlaków rowerowych. Możemy wybierać spośród czterech specjalnie przygotowanych pętli rowerowych oraz całej masy dróg, ścieżek i leśnych duktów. Wszystkie trasy rowerowe zostały tak pomyślane, by rowerzysta zataczał okrąg i wracał do miejsca, z którego wyjechał.

Szlaki rowerowe:

 • Mała Pętla – 7 km

To najkrótsza trasa wokół Darłowa gdyz ma jedynie 7 kilometrów, więc jest doskonały na rozgrzewkę. Obejmuje trasę od Darłówka Zachodniego przez Darłowo do Darłówka Wschodniego. W Darłowie można nieco zboczyć z trasy by zwiedzić starówkę. Ze względu na to, że jest to trasa krótka i łatwa to wspaniale nadaje się na wyprawę nawet z małymi dziećmi.

 • Pętla Szlakiem Cystersów – 23 km

Trasa powstała na pamiątkę zakonników, którzy znacząco przyczynili się do rozwoju gminy Darłowo oraz okolicznych wiosek. Łączna długość szlaku to 106 kilometrów dróg, które biegną przez Bukowo Morskie, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Stary Jarosław, Krupy, Kowalewice, Kowalewiczki, Barzowice, Palczewice, Cisowo, Darłowo, Bobolin oraz Dąbki. 

 • Duża Pętla Wiatrakowa ­­– 39 km

Rozpoczyna się w Darłowie od Zamku Książąt Pomorskich i biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań. Na trasie można podziwiać m.in. liczne zabytki, widoki na panoramę nadmorską czy pierwszy w Polsce park elektrowni wiatrowych. Trasa przebiega przez następujące miejscowości: Darłowo, Cisowo, Drozdowo, Sulimice, Kowalewice, Stary Jarosław i Krupy.

 • Duża Pętla Nadmorska – 37 km

Niezwykle malownicza trasa prowadząca drogą tuż za wydmą, na wale przeciwpowodziowym. Zaczyna się ona pod tzw. Patelnią w Darłówku Wschodnim. Trasa biegnie lasem nadmorskim, a później mierzeją między morzem a jeziorem Kopań. Z drogi doskonale widać morze, wiatraki oraz jezioro. Miejscowości, przez które wiedzie trasa to: Darłówko Wsch. (ul. Słowiańska) – Wicie – Jarosławiec – Rusinowo – Barzowice – Drozdowo – Darłowo. 

 • Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Bałtyku R-10 

Przebiega przez Darłowo, a jego łączna długość wynosi 8539 km, na terenie Polski to około 588 km. W Polsce rozpoczyna się w Świnoujściu i kończy w Gronowie. Warto wspomnieć o tym, że ze szlakiem R-10, w dużej części pokrywa się rowerowy Szlak Eryka I. Swoją nazwę zawdzięcza on księciu pomorskiemu z dynastii Gryfitów, który urodził się i zmarł w Darłowie.

 • Pomorski Szlak Świętego Jakuba

Czyli Camino de Santiago przechodzi również przez Darłowo, uznawany za jeden z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych. Szlak oznaczony jest muszlami od grobu filozofa Immanuela Kanta w Królewcu do grobu apostoła Św. Jakuba Większego, z Rosji przez Polskę, Niemcy, Belgię, Francje do Hiszpanii. 

Wypożyczalnie rowerów:

 • Sklep Rowerowy Bike ul. Pocztowa 24
 • Hotel Lidia ul. Dorszowa 3
 • O.W. Róża Wiatrów ul. J. Muchy 2
 • O.W. Nord ul. Plażowa 4
Ostatnia aktualizacja - listopad 2018
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.darlowko.pl nie odpowiada.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • mapkiAutor: anonimowi
  Popieram, dla osób nie znających miasteczka mapki byłby bardzo przydatne. ...
  Popieram, dla osób nie znających miasteczka mapki byłby bardzo przydatne.
 • Dąbkowice-ŁazyAutor: gość
  Kiedy w końcu ktoś pomyśli o przedłużeniu drogi (dla rowerów) z Dąbek do Łaz przez Dąbkowic...
  Kiedy w końcu ktoś pomyśli o przedłużeniu drogi (dla rowerów) z Dąbek do Łaz przez Dąbkowice.Wszystkie trzy miejscowości na tym skorzystają
 • mapkiAutor: Asia
  Bez mapek informacja jest bezużyteczna, szkoda......
  Bez mapek informacja jest bezużyteczna, szkoda...
 • Szlaki roweroweAutor: Andrzej
  Gdzie można zdobyć mapkę tras rowerowych okolic Darłowa...
  Gdzie można zdobyć mapkę tras rowerowych okolic Darłowa
 • mapki??Autor: Julia
  popieram przedmówców! Wrzućcie jakies mapki!! Czy ktos w ogóle administruje ta strona i widzi te...
  popieram przedmówców! Wrzućcie jakies mapki!! Czy ktos w ogóle administruje ta strona i widzi te nawoływania.. watpie szczerze...
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
strony: 1 2 z 2