Port

Informacje

 • ul. Józefa Conrada 27, Darłowo
 • 94 314 51 85

Port w Darłówku

Port w Darłówku, dzielnicy Darłowa, stanowi cel spacerowiczów. Obejmuje on 3-kilometrowy odcinek Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Turyści mogą podziwiać tutaj jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do 4 metrów.

Godziny otwarcia:

 • Czas otwarcia mostu trwa aż do chwili przepuszczenia wszystkich jednostek oczekujących na przejście.

Statki turystyczne:

Dla turystów najbardziej interesujący jest przede wszystkim port wschodni, skąd wyruszają statki wycieczkowe. Port to również gratka dla tych turystów, którzy spragnieni są wrażeń. Stąd wyruszają w morze wyprawy wędkarskie na kutrach, podczas których szczury lądowe mogą złowić prawdziwe, morskie ryby. W Darłówku Zachodnim zaś możemy podziwiać cumujące przy nabrzeżu jachty.

Gdzie się znajduje?

 • Port znajduje się w zachodniej części miasta. 
 • Ruch statków pomiędzy dwiema częściami portu związany jest z mostem rozsuwanym, mieszczącym się na końcu pierwszej części portu (Darłówko). Most zwodzony czynny jest całą dobę i otwierany jest o każdej pełnej godzinie oraz na polecenie Kapitanatu Portu. 
Ostatnia aktualizacja - listopad 2018
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.darlowko.pl nie odpowiada.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • "CALOROCZNE" KIBLE PRZY PORCIEAutor: anonim
  Chciałbym w bardzo negatywny wyrazić swoją opinie na temat portu, a dokładnie toalet przy porcie...
  Chciałbym w bardzo negatywny wyrazić swoją opinie na temat portu, a dokładnie toalet przy porcie wędkarskim oraz całego ośrodka, które bagatela zostały wybudowane za miliony złotych, a są czynne tylko i wyłącznie w sezonie letnim. Tak woli ścisłości, jakby ktoś nei wiedział to sezon wędkarski trwa cały rok i wędkarze rownież przyjeżdżają na połowy caly rok. Udogodnieniem bylaby możliwośc "wys... i wysz... się" po udanym bądz nieudanym połowie, nasuwa sie tutaj pytanie po co ktoś wziął tyle kasy za cos co jest czynne kilka miesiecy w roku ?? co mam zrobić po zejsciu z kutra gdy mi sie "zachce", robic to do wody, czy zainwestować w pampersy albo moze wraz z kolegami zaczniemy zalatwiać się tuż za pieknym ośrodkiem ?? chyba wladze miasteczka mało przemyślały to kwestię, skoro ktoś decyduje sie budować takie cuda za takie ogromne pieniądze to niech liczy sie również z tym ze trzeba to utrzymywać caly rok a nie tylko sezonowo, więc po co było to budować ?? lepiej byloby postawić pare toi-toii i problem byłby z głowy i pieniądze zaoszczędzone. Wniosek nasuwa sie jeden, wziąść pieniądze z unii jest łatwo ale zeby potem umiejętnie gospodarzyć tym co z tych pieniędzy powstało to juz inna kwestia, pozdrowienia dla burmistrza, ktory dusi pieniadz podatknikow tylko zeby nie wydac jego za duzo na utzrymanie oraz obsluge ośrodka poza sezonem, pora na jakies zmiany rządzących, z goracmy pozdrowieniami udanego pomyślunku na przyszłość WĘDKARZE
 • Trochę nowościAutor: Turystka
  Ta galeria zdjęć, to już staroć. Proponuję zamieścić nowe oblicze Darłówka, przecież jest ...
  Ta galeria zdjęć, to już staroć. Proponuję zamieścić nowe oblicze Darłówka, przecież jest PRZEUROCZE. Pozdrawiam.
 • odlotAutor: Paweł
  Co tu dużo pisać - jest odlotowy...
  Co tu dużo pisać - jest odlotowy
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.