Bobolin - Co warto zobaczyć? Co warto wiedzieć? Gdzie się znajduję? Spokojne miejsca nad morzem.

  • location_on Bobolin, ul. undefined

Bobolin

W gminie Darłowo, pomiędzy Darłowem i Dąbkami leży nieduża miejscowość wakacyjnego wypoczynku - Bobolin. Położony pośród lasów z przewagą sosny, z dala od aglomeracji miejskich, z czystymi plażami. To doskonałe wręcz miejsce do spędzenia urlopu dla osób z dziećmi oraz wszystkich, którzy szukają wytchnienia. To również idealne miejsce do spacerów, wycieczek rowerowych - przez Bobolin przebiega parę tras rowerowych. We wsi znajduje się także gospodarstwo agroturystyczne ze stadniną koni. Można w tym miejscu równocześnie odpocząć nad morzem oraz skorzystać z jazdy konnej albo wziąć kilka lekcji hippiki. Odległość Bobolina od Darłowa wynosi 6 km.

Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

PLAŻA

Bobolin ma też dostęp do plaży morskiej. Od głównej trasy przechodzącej przez Bobolin, łączącej Darłowo z Dąbkami, do morza jest ok kilometra.  Miejscowy piaszczysty brzeg jest szeroki, piaszczysty i nie jest na nim zbyt tłumnie. Na plaży znajdują się także betonowe bunkry. Dojście na plażę prowadzi chodnikiem przez las sosnowy.

BUNKRY W BOBOLINIE

To owiane tajemnicą budowle, które są pozostałością po II Wojnie Światowej. Są one położone wzdłuż wybrzeża, pomiędzy miejscowościami Bobolin a Darłówko, większość z nich położona jest na terenie dzisiejszej jednostki wojskowej. Do dziś bunkry intrygują swoją historią historyków oraz odwiedzających Bobolin turystów.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.darlowo.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0