Dąbki - Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Jaki panuję tu mikroklimat? Jaka jest plaża? Czy warto odwiedzić to miejsce? Baza noclegowa, jezioro Bukowo, atrakcje.

  • location_on Darłówko, ul. undefined

Dąbki

Dąbki położone są na mierzei pomiędzy morzem a jeziorem Bukowo. Stwarza to idealne warunki do aktywnego wypoczynku - spacery, rower, windsurfing, żeglarstwo, jazda konna. Wspaniały mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem oraz bogatym w jod morskie powietrze, rozległe obszary leśne i brak przemysłu gwarantują zdrowy wypoczynek. Na miłośników wodnych uciech czeka jezioro Bukowo. Nad jeziorem czekają wypożyczalnie sprzętu oraz instruktorzy windsurfingu. Co roku w Dąbkach rozgrywają się zawody żeglarskie i windsurfingu. Jeśli lubicie Państwo spacery, to Dąbki mają do dyspozycji piękną aleję spacerowo - joggingową o długości 7 km położoną pomiędzy jeziorem a morzem. Aleja ta doprowadzi Was do miejsca, w którym jezioro łączy się z morzem.

Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

PLAŻA

Plaża w Dąbkach jest czysta, piaszczysta i szeroka, co zachęca turystów do kąpieli morskich oraz do plażowania. W obawie o bezpieczeństwo Turystów w sezonie letnim są wyznaczone specjalne, strzeżona kąpieliska. Plażę łączy z miejscowością pas niskich wydm, porośniętych głównie sosną zwyczajną i sosną czarną.

JEZIORO BUKOWO

Jest to dawna zatoka morska odcięta od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Połączone jest ono z morzem Kanałem Szczyckim. To raj dla wędkarzy - występuje w nim ok. 20 gatunków ryb. Na jeziorze można uprawiać sporty wodne, działa też przystań żeglarska.

PRZYSTAŃ ŻEGLARSKA (ul. Dąbkowicka 7, tel. 94 314 80 64)

Przystań żeglarska na jeziorze Bukowo zapewnia możliwość cumowania jachtu, łodzi i innego sprzętu pływającego. Oferowane są również rejsy wycieczkowe stateczkiem MILKA. Przy przystani znajduje się też wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz szkoła windsurfingu.

ŚCIEŻKI ROWEROWE

W Dąbkach trasy zostały tak przemyślane, aby rowerzysta zataczał okrąg i wracał do miejsca, z którego wyjechał. Nawiązują one do szlaków pieszych – Wiatrakowego (39 km długości), Nadmorskiego (37 km) i Cystersów (23).

RANCZO MUSTAFA (ul. Bobolin 2, tel. 605 296 866)

Jest to idealne miejsce dla tych młodszych ale również dla tych starszych Turystów. Odnajdą się tutaj wszyscy miłośnicy cudownych i mądrych zwierząt, jakimi są konie. Tutaj można poznać te stworzenia, nauczyć się z nimi obcować oraz krok po kroku poznać tajniki jeździectwa, zawsze pod okiem doświadczonego instruktora. 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.darlowo.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0