Festiwale i wydarzenia cykliczne w Darłowie - Jakie wydarzenia się odbędą? W jakich wziąć udział?

  • location_on Darłówko, ul. undefined
Festiwale i wydarzenia cykliczne w Darłowie

Zarówno w Darłowie i w nadmorskim Darłówku odbywa się wiele festiwali, zlotów czy innych wydarzeń. Tutaj przedstawiamy te, które odbywaja sie cyklicznie. 

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych to znany na całą Polskę cykliczny festiwal, na którym zjawiają się wszyscy miłośnicy historycznych samochodów wojskowych z Polski oraz z zagranicy. Jest to niebywała okazja, by zapoznać się z dokonaniami techniki w zakresie militarnych pojazdów oraz spędzić miło czas z rodziną. Imprezie towarzysza zazwyczaj wydarzenia dodatkowe, takie jak projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej.

Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich 

Latem Darłowo jest odwiedzane przez miłośników kina. Od 2001 roku odbywa się tutaj cykliczna impreza prezentująca dokonania artystów filmowych z krajów nadbałtyckich. Publiczność z całej Polski może obejrzeć znane i cenione filmy reżyserów o ugruntowanej pozycji, jak i niszowe produkcje, które do Polski zazwyczaj nie docierają. Organizatorzy, starając się otworzyć festiwal dla szerszej publiczności, przygotowują, prócz studyjnych pokazów w kinie Bajka, również plenerowe projekcje w pobliżu Latarni Morskiej.

Media i Sztuka - Festiwal w Darłowie

Festiwal Media i Sztuka odbywa się w lipcu w Darłowie oraz Darłówku. Atrakcyjna jest także sama forma festiwalu, która polega na stworzeniu przyjaznej, nieformalnej atmosfery do dyskusji na ciekawe tematy: o wartościach, ideach, dokonaniach i szeroko rozumianej sztuce.

Festiwal obejmuje wiele wydarzeń towarzyszących, m.in. wystawy fotograficzne, koncerty, spektakle, słuchowisko radiowe  i zajęcia edukacyjne dla dzieci, kino pod gwiazdami, imprezy taneczne.

Ogólnopolski Bieg Eryka

Bieg Eryka jest formą propagowania zdrowego trybu życia i przypomnienia postaci Eryka I, który swymi działaniami przyczynił się do rozwoju Darłowa. Bieg odbywa się zazwyczaj w lipcu i obejmuje trasę biegnącą po plaży i ulicami miasta (około 16 kilometrów).

Finaliści biegu otrzymują pamiątkowe medale, a uczestnicy, którym uda się zając jedno z trzech pierwszych miejsc zdobywają ciekawe nagrody rzeczowe.

Ostastnia aktualizacja - wrzesień 2018 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.darlowo.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0