Rusinowo - Jaka jest tu plaża? Co warto wiedzieć? Co zwiedzać? Historia, ciekawostki, noclegi.

Rusinowo

Rusinowo to stara nadmorska wioska (powstała przypuszczalnie w XIII-tym wieku). W najwyższym punkcie wioski znajduje się neogotycki kościół. Rusinowo zostało założone w lekkim oddaleniu od brzegu, dziś wioska "przybliża się" do Bałtyku (ulice: Sosnowa, Letniskowa czy Wczasowa). Wioska położona jest między nadmorskimi letniskami Wicie i Jarosławiec, około 13 km od Darłowa oraz 23 km od Ustki.

Co warto tu zobaczyć?PLAŻA

Rusinowo nie jest położone tuż nad brzegiem morza - od miejscowości oddziela go pas lasu (szeroki na ok 1 km). Z centrum wioski na plażę jest około 2 kilometry, ale z okolic ulic: Letniskowej, Wczasowej - na plażę jest już tylko 800 m. Jeśli nie lubisz ścisku na plaży - plaża w Rusinowie bez wątpienia spodoba Ci się. Plaża jest szeroka (szersza niż w ościennym Jarosławcu), piaszczysta, nie ma na niej kamieni. 

KOŚCIÓŁ W RUSINOWIE (ul. Rusinowo 35 A)

Kościół jest zlokalizowany na niewielkim wzniesieniu, góruje nad całą wsią. Zbudowany jest z czerwonej cegły na ciosowym, granitowym cokole. Kościół został zbudowany w XIX wieku, a poświęcony w 1946 i ponownie w 1958 roku po pożarze i odbudowie świątyni. Wewnątrz, nad głównym wejściem znajduje się empora organowa wsparta na czterech drewnianych słupach z zastrzałami, połączonych legarami. Dostępna z nawy kościoła prostymi, jednobiegowymi schodami z tralkową balustradą. Na chórze umieszczono organy wykonane w 1874 roku przez firmę Ch.F. Voelknera z Duninowa.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.darlowo.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0