Winnica w Darłowie - Jaki jest dokładny adres? Jakich win można spróbować? Czy można kupić tu wino? Co warto wiedzieć?

  • location_on Darłówko, ul. undefined
  • phone 606 383 271

Jeśli chcecie poczuć się jak w Toskanii, nie musicie jechac do Włoch. Możecie odwiedzić zajdującą się w Darłowie Winnicę (przy Ośrodku LEŚNY DWOREK). Kultura produkcji i degustacji wina doskonale wpisuje się w wakacyjny klimat. Teraz mają Państwo okazję się o tym przekonać.

Od stworzenia winnicy minęło już kilka lat. Początkowo zajmowała ona niewielki obszar i liczyła 800 krzewów winorośli. Aktualnie Winnica posiada 1400 krzewów, a kolejne tereny są przygotowywane pod nowe sadzonki.

W najbliższych latach planowana wielkość produkcji to 3000 butelek wina rocznie, a bardziej optymistyczne plany to produkcja 15 000 butelek rocznie! Niedawno skończono również budowę profesjonalnej winiarni, w której produkowane oraz rozlewane jest wino. 

Właścicieli bardzo cieszą się z faktu, że odzwiedzający Leśny Dworek Goście tak ciepło przyjmują pomysł winnicy. Mają również nadzieję, że podczas Państwa wakacji w ośrodku ich wina zdobędą zarówno Wasze serca, jak i kubki smakowe.

Odmiany win, których można spróbować to: Leon Millot, Rondo (wina czerwone), Bianca, Solaris i Aurora (wina białe). Winiarnia stawia przede wszystkim na wytrawne wina z nutą cytrusową - doskonale orzeźwiające w letnie, upalne dni.

Przed wizytą należy zrobić rezerwację telefoniczną pod nr: 608 069 499.

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.darlowo.com.pl nie odpowiada.
Źródło informacji: lesnydworekdarlowo.pl

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0